10 Haziran 2016 Cuma

Instagram'da Plak Alışverişi

   Ne kadar da hayatımızın içinde artık sosyal medya.. Alışverişlerimizi bile instagram üzerinden yapar olduk. Instagram üzerinden alışveriş olayında özellikle giyim sektöründe ki saçma sapan tavırlardan dolayı mesafeliydim. Ama iş aradığın bulamadığın bir plağı bulmaya gelince bu iş değişti. Şimdi pek severek takip ediyor hatta kişisel hesabım üzerinden alışveriş yapıyorum. Aslında hoff hiç birini paylaşmayayım hepsi benim olsun diye de düşünmüştüm ama yine iyi niyetli halimle sizleri de aydınlatmadan edemedim, fesatlık da bir yere kadar :)

  Özellikle mezat sayfaları favorim. Mezat demişken, lütfen bir anda fiyatı 2'ye katlayıp ortadan kaybolmayın; ürünün fiyatını piyasa fiyatı üzerine çekmeyin. (bazı sayfalar bilerek bu tarz yöntemler izleyebiliyor ancak zaten onları kısa süreli takiple fark ediyorsunuz.) Bir de hemen al fiyatıyla almayın ben gıcık oluyorum :D Hep cimri yanım ağır basıyor ve plağı ucuza kapatırım sanıyorum, bazı tatlişler beni beklemeden alıveriyor, ayıp yaaa! :) Ne Ajdalar ne Sezenler ne Erkin Koraylar kaçırdım bilemezsiniz... Bu arada bu mezat sayfalarında sadece alıcı değil satıcı da olabiliyorsunuz. Sayfa sahibi ile iletişime geçip ürününüzün satılmasını da sağlayabilirsiniz. Yok ben satışla uğraşmam sana hediye edelim derseniz de ne iyi olur jsdakjhka :)))

   Peki bu instagram üzerinden alışveriş olayı ne kadar güvenli derseniz, ben uzun süredir takip ettiğim sayfaları sizlerle paylaşacağım. Tabi ki sıkıntı olabilir, bu yüzden söz konusu satıcı şehrinizde ise yüz yüze görüşmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun dışında plakların kondisyonları soru işareti oluşturabilir. Satıcılar konu ile ilgili videolu paylaşımlarda bulunuyor ki özellikle 45'likler de B yüzünü de göndermesini isteyebilirsiniz. 33'lük içinse online alışveriş gibi düşünün.. Tabi ki hemen al fiyatını gördüğünüz bir ürünü çok nadir değilse hemen almadan önce ufak bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Sonra bak senin yüzünden bir sürü para verdik demeyin.

1. Ortak Mezat sahası : https://www.instagram.com/ortakmezatsahasi/


     Plak ve bir çok antika ürünü bulabileceğiniz bir mezat platformu burası. Satışlar 1 TL ile açılıyor ve giderek artıyor. Yok ben beklemem hemen almam lazım diyorsanız da belirlenen fiyat üzerinden alım yapabilirsiniz. Bunun dışında sizde elinizde ki bir ürünü mezata dahil etmek isterseniz, koşullar dahilinde bu platform üzerinde satış yapabiliyorsunuz.

2. Plak Satış : https://www.instagram.com/plaksatis/


   Yerli ve yabancı bir çok plağı bulabilirsiniz. Bunun dışında Zenit fotoğraf makineleri de benim bir hayli ilgimi çekiyor.

3. Plak ve Plak : https://www.instagram.com/plakveplak/  Manisa'da yer alan pek tatlı bir dükkanın instagram hesabı. Siz dilerseniz Manisa'da dinleyip seçebilir ya da instagram üzerinden alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

4. Antikalsakdamisaklasak : https://www.instagram.com/antikalsakdamisaklasak/

Plak dışında da pek çok ürün bulabileceğiniz bu hesapta da satış sistemi açık arttırma şeklinde ilerliyor. Yine 1 TL'den başlayan açık artırmalara katılabilir ve istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

5. Plak Sevdası : https://www.instagram.com/plak.sevdasi/


Özellikle yerli 45'likleri toplamayı seviyorsanız birbirinden güzel arşiviyle size hitap edebilecek bir adres olabilir.  Özel istek plakları da temin edebileceklerini söyleyen bir adres, takipte fayda var.

6.  Plak Mezatı : https://www.instagram.com/plak_mezati/


Henüz fazla takipçisi olmadığı için mi fazla mezat yapmıyorlar bilmiyorum ama zaman zaman küçük sürprizlerle takipçilerinin yüzünü güldürdükleri kesin. 

7. Antik Hatıra: https://www.instagram.com/antikhatira/


Her gün birbirinden farklı ürünlerle mezat yapıyorlar. Çok değişik şeylere denk gelmek mümkün. Fiyat artışları diğer hesaplara göre biraz daha fazla olsa da takipte yarar var.

  Burası da var dediğiniz ve sizinde plak almak için takip ettiğiniz adresler varsa yorum olarak bırakmayı unutmayın. Bu arada instagram fotoğraflarını direkt takibe al şeklinde yüklemenin (orjinal haliyle) nasıl olduğunu bilen varsa yardımcı olursa pek sevinirim, resmen çözemedim bu işi :)


7 yorum:

 1. İnstagram üzerinden alışveriş pek bir güvensiz geliyor bana hep. Ama plaklar ne güzelmiş öyle yaa :)

  YanıtlayınSil
 2. Bende yerinde almayı ya da varsa kapıda ödeme seçeneğini tercih ediyorum genel olarak. Çok fazla bulunamayan ürünlere ulaşım açısından da kolaylık instagram..

  YanıtlayınSil
 3. Yanıtlar
  1. Mezat olayları bana da oldukça eğlenceli geliyor, bir de kaybetmek olmasa :)

   Sil
 4. Tam benlik yalnız Naz hanıma da hak payını vermek isterim..dikkatli olmak gerek.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet tam bir denetleme sistemi olmadiği için instagram üzerinden satışta dikkatli olmak gerekir.

   Sil
 5. instagram üzerinden değil de normal satış olarak başka alternatif yok mu plaklar oldukça iyi görünüyor.

  YanıtlayınSil